Çene Eklemi Cerrahisi

AnasayfaÇene Eklemi Cerrahisi

Çene Eklemi Cerrahisi

Çene eklemi cerrahisi ve tedavisi için başvurulması gereken kişi; plastik cerrahtır. Plastik cerrah, gerek duyması durumunda ortodonti uzmanı ile çalışır ve hastalığın tedavisi için ortak çalışma yürütülür.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Nisan-27

Kronik seyirli ya da kısa vadeli olarak gerçekleşen çene eklemi rahatsızlıkları, birçok konuda rahatsızlık vermektedir. Depresyon, zor diş çekimi, stress ve travma bu hastalıkta fazlasıyla etkilidir. Her şeyden önce hastanın birçok anlamda analiz edilmesi ve doğru tedavi yöntemi seçilmesi gerekmektedir. Bu noktada genel muayene, yemek ile ağrı ilişkisi, psikolojik nedenler ve ağrının azaldığı zamanlar gibi birçok konu değerlendirilmelidir.

Çene Eklemi Cerrahisi

Bu noktada çeneden ses gelmesi ve diş gıcırdaması şeklinde şikayetler ile karşımıza çıkan hastalar, kesinlikle plastik cerrahtan destek almalıdırlar. Konuyla ilgili  bilgisi  olmayan hastalar, diş hekimi ve ortopedi uzmanı gibi birçok farklı doktora giderler. Çene eklemi cerrahisi ve tedavisi için başvurulması gereken kişi; plastik cerrahtır. Plastik cerrah, gerek duyması durumunda ortodonti uzmanı ile çalışır ve hastalığın tedavisi için ortak çalışma yürütülür.

Plastik cerrah, tedaviye başlamadan önce eklem için MR ister ve MR sonucuna göre tedavi yöntemi belirlenir. Bu noktada ağrının ve sesin zamanlaması ya da varlığı, tedavi yöntemini direkt olarak etkilemektedir. Tedaviler sonucunda gerek duyulursa ameliyat önerilmekte ve tercih edilmektedir.

Etiketler :

    Çene Eklemi Cerrahisi,Çene Eklemi, Çene Eklemi rahatsızlıkları, Çene Eklemi tedavisi