Dövme Sildirmede Pico Lazer Yöntemi

AnasayfaDövme Sildirmede Pico Lazer Yöntemi

Dövme Sildirmede Pico Lazer Yöntemi

Bir hevesle yaptırılan dövmeler bir süre sonra kişinin hoşuna gitmeyebilir ve ondan kurtulmak isteyebilir. Pico lazer dövme ve kalıcı makyajın silinmesi için kullanılan etkili yöntemler arasında sayılmaktadır.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Ocak-07

Bir hevesle yaptırılan dövmeler bir süre sonra kişinin hoşuna gitmeyebilir ve ondan kurtulmak isteyebilir. Pico lazer dövme ve kalıcı makyajın silinmesi için kullanılan etkili yöntemler arasında sayılmaktadır. Yeni bir lazer türü olmasına rağmen daha önceden kullanılan Q-switch lazere oranla daha iyi sonuçlar alınmaktadır. Ayrıca lazer atışları yapılır çevre dokular da zarar görmemektedir.

Ürün FDA onaylı olup atış seviyesi yüksektir. Dövmede kullanılan boya partiküllerini Q-switch lazerin yaptığından daha küçük şekilde parçalamakta ve vücudun bu parçaları atmasına olanak tanımaktadır. Bu lazerle yapılan tedavide ağrı daha az yaşanmakta olup lokal anestezi krem seçenekleriyle ağrı daha minimal düzeyde de tutulabilmektedir. Ayrıca pico lazer her tür dövmede kullanılabilmektedir.

Pico Lazer İle Dövme Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Kalıcı makyaj ve her renk dövmelerde gönül rahatlığıyla kullanılabilen pico lazer yöntemi, hızlı ve etkili sonuçlarıyla işlemi kolaylaştırmaktadır. Diğer dövme silme lazerlerinde, dövmede çok renk bulunuyorsa dövme dalga boylarına kesin olarak cevap vermemekteydi. Ancak pico lazer ile renk ayrımı olmadan boya partikülleri parçalanarak vücuttan atılır. Lazerin atım süresi, saniyenin trilyonda birinde gerçekleştiği için vücuttaki boya partikülleri en küçük haline ayrıştırılır.

Lazer için belirlenecek seansın sayısı ise vücuda işlenen boyanın özelliğine ve derinliğine göre değişiklik göstermektedir. Seans süresi de pico lazer ile yarı yarıya kısalmaktadır. Siyah beyaz dövmeler daha kısa seanslarda silinirken renkli dövmeler biraz daha uzun sürebilmektedir. Seansların aralıkları ise 6 ile 8 hafta arasında seyretmektedir.

Pico Lazer Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Önceden tedavinin yapılabilmesi için silinecek dövmenin yaptırılmasının üzerinden 1 yıl geçmiş olması gerekirken pico lazer ile bu şart kalkmış ve bekleme dönemi tarihe karışmıştır. Pico lazer seansları sonrası dikkat edilmesi ve uygulanması gereken kimi durumlar olmaktadır. Tedaviden sonra oluşabilecek ödem, kızarıklık ya da su toplaması gibi sorunlarda antibiyotikli kremin klinikte sürülüp kapatılması gerekir.

Yapılan tedavinin ardından oluşan kızarıklık, su toplaması bir hafta kadar sürebilmektedir. Bu süreç doğru geçirilmeli, ılık su ile duş alınmalıdır. Tedavi sonrası bakım çok önemli olup doğru adımlar takip edildiğinde oluşan kabuklar 6 ile 10 gün içerisinde dökülmektedir. Bu kabukların kendiliğinden düşmesi beklenmemeli koparılmamalıdır. Tedavi sonrası güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Etiketler :

    pico lazer, dövme sildirme, tattoo, estetisyen doktor