Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Neden Açılır ?

AnasayfaKepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Neden Açılır ?

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Neden Açılır ?

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Neden Açılır sorusunun cevabı ve ameliyat ile ilgili tüm detaylar yazımızda!

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Mayıs-21

Kepçe kulak ameliyatı, oldukça  zor bir ameliyattır. Her cerrah, kendi yöntemini kullanmakta ve hem ameliyat öncesi hem de ameliyat sonrası olası problemleri engellemektedir. Fakat her şeye rağmen ameliyat olmak isteyen kişiler, kepçe kulak ameliyatı sonrası kulak neden açılır sorusuna cevap aramaktadırlar. Kulak açılma ihtimali, %2 olarak değerlendirilse bile yanlış yapılan işlemler yüzünden bu ihtimal yükselebilmektedir. Erkeklerde bulunan kıkırdak daha kalın ve kuvvetli olduğu için bu durum, erkeklerde daha çok görülmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Neden Açılır ?

Uzman tarafından önerilen şekilde bakım yapılmazsa kulak açılması meydana gelmektedir. Birçok uzman, ameliyattan sonra kulak açılması meydana gelmesin diye 1 ay boyunca saç bandı kullanımı önermektedir. Aynı şekilde bazı uzmanlar, kalıcı dikişler ile kulağın açılmasına engel olmaktadır. Bu dikişler, herhangi bir problem çıkarmadığı sürece ömür boyu kalmaktadır. Bazı kişilerde çeşitli sivilcelenmeler meydana geldiği için dikişler, 6 aydan sonra çıkarılmaktadır.

Uygulanan teknik ve cerrahın tecrübesi, kulak açılmasını direkt etkilemektedir. Her şeyin profesyonel olduğu bir ameliyattan sonra kulak açılma ihtimali %2’dir.

Etiketler :

    Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak Neden Açılır,Kepçe Kulak Ameliyatı, Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Kulak açılma ihtimali