Kuru Cilt Bakımı

AnasayfaKuru Cilt Bakımı

Kuru Cilt Bakımı

Cildin çok kuruması sonucunda soyulmalar meydana gelebileceği gibi ağrılar da meydana gelebilir. Kuru cilt bakımı, bu yüzden oldukça  önemlidir.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Mayıs-29

Kuru cilt, oldukça rahatsız eden bir cilt tipidir. Cildin çok kuruması sonucunda soyulmalar meydana gelebileceği gibi ağrılar da meydana gelebilir. Kuru cilt bakımı, bu yüzden oldukça  önemlidir.  Kuru cilt bakımı nasıl yapılır sorusuna cevap verecek ve birkaç ürün önerisinde bulunacağız.

Kuru Cilt Bakımı

Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkadıktan sonra gül uyu ile yüzünüzü temizleyin. Bunu alışkanlık haline getirin ve her gün uygulayın. Bu sayede temiz bir cilt ile güne başlamış olacaksınız.

Özellikle kış aylarında hava sıcaklığı düştüğü için  çeşitli ürünler kullanmanız ve cildinizi nemlendirmeniz gerekecektir. Soğuk hava, cildin daha çok kurumasına neden olacağı için bu ürünlerin kullanımı oldukça önemlidir.

Kuru Ciltler İçin Bakım Ürünleri

Dr. Jart+ - Ceramidin
Hydrationist Maximum Moisture Crème - Estée Lauder
Hydra Zen Neurocalm Dry Skin Moisturiser – Lancome
Ultra Facial Deep Moisture Balm – Kiehl’s

Bu ürünleri kullanabileceğiniz gibi bitkisel tariflerden de yararlanabilirsiniz. Kuru cilt için maske tarifi şu şekildedir:
- 1 yemek kaşığı bal
- 1 yemek kaşığı Türk kahvesi
- 2 yemek kaşığı zeytinyağı

Tüm vücut için uygun olan bu maske, 10 günde 1 kez olacak şekilde kullanılabilir. Hem ürünler hem de maske, cildin nemlenmesini sağladığı gibi gerekli bakımlar için de yardımcı olmaktadır.

Etiketler :

    Kuru Cilt Bakımı, Kuru Cilt Bakımı nasıl yapılır, Kuru Ciltler İçin Bakım Ürünleri