Lazerle Cilt Gençleştirme İşlemi Nasıl Uygulanır?

AnasayfaLazerle Cilt Gençleştirme İşlemi Nasıl Uygulanır?

Lazerle Cilt Gençleştirme İşlemi Nasıl Uygulanır?

Lazerle cilt gençleştirme işlemi, lokal anestezi yardımıyla uygulanır. En fazla 2 saat sürer. Seans sayısı yapılacak bölgeye ve hasarın durumuna göre değişkenlik gösterir. Normal cilt yapısına sahip hastalara birkaç seans yeterli olmaktadır.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Ocak-19

Cilt, her insanın en çok dikkat ettiği bölgedir. Dış etkenlere maruz kaldıkça; yıpranmalar ve kırışıklıklar belirginleşir. Yapılan yanlış uygulamalar, stres ve güneş ışınları da yıpranmayı arttıran faktörlerdendir. Bu dış etkenlere maruz kalan cilt, kendini yenileyememektedir. Bunun sonucunda hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkmaktadır. Lazerle cilt gençleştirme uygulaması ile ciltte oluşan,varzu edilmeyen görüntülerin önüne geçilmektedir.

Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Son yıllarda lazer cihazları her alanda kullanılmaya başlandı. Elde edilen sonuçlar oldukça başarılıdır. Bazı deri rahatsızlıklarında da kullanılan lazer cihazı ile uygulanan cilt gençleştirme yöntemi, istenen sonuçları kısa sürede ulaşılmasını sağlamaktadır. Kullanılan bölgenin amacına uygun olarak farklı lazer cihazları üretilmektedir. Lazerle cilt gençleştirme tedavisinde, karbondioksit lazer ve erbium yağ lazer adlı cihazlar kullanılır.

Cilt gençleştirme uygulamasında, üst dudaktaki ve göz çevresindeki kırışıklıklar giderilebilmektedir. Cildin yıpranan üst tabakaları eski haline kavuşturulabilir. Yüzünde yara izleri, güneş lekeleri ve renk değişimi bulunan hastalara derman olan bir uygulamadır. Lazerle cilt gençleştirme işlemi, lokal anestezi yardımıyla uygulanır. En fazla 2 saat sürer. Seans sayısı yapılacak bölgeye ve hasarın durumuna göre değişkenlik gösterir. Normal cilt yapısına sahip hastalara birkaç seans yeterli olmaktadır.

Lazerle Cilt Gençleştirme Tedavisi Sonucu Oluşabilecek Faktörler Nelerdir?

Bu uygulamadan sonra yüzde şişkinlik ağrı ve gerginlik hissi oluşabilir. Uygulamanın yapıldığı bölgeye pansuman yapılıp bandaj sarılabilir. Uygulamadan 2 gün kadar sonra bandajlar açılır. Tekrar pansuman yapılır. Yüzde oluşan gerginlik, ağrı ve şişlik 3 ila 6 ay kadar sürebilir. Bu süre yüzün kendini toplama hızına göre değişir. Uygulamayı yaptıran bazı kişilerin cildinde renk değişikliği olabilir. Bunlar da kısa sürede iyileşir.

Lazerle cilt gençleştirme yaptıran hasta, 1 hafta sonra makyaj yapabilir. Ortalama 2 hafta sonra da normal günlük yaşantısına dönebilir. Uygulamanın kalıcı olabilmesi için 1 yıla yakın bir süre Güneşten korunmak gerekir. Bu işlem sonucu cildin kolajen doku yapımı hızlanır ve cilt kendini yenilemeye başlar. Cilde parlaklık kazandırır, kırışıklıklar azalır, cilt parlar, gerginleşir ve gözenekler küçülür. Yapılan tüm işlemler yüzde gerçekleştiği için bazı riskleri de göz ardı etmemek gerekir. Evet operasyon sırasında yüzde acı hissedilecek. Yüz balon gibi şişecektir. Bu şişme ve pullanma durumuna dayanamayıp yarım bırakan hastalar olabilmektedir. Cilt, her daim göz önünde olduğu için saklanamamaktadır. Artıları ve eksileri göz önüne alınarak yapılması gereken bir uygulamadır.

Etiketler :

    lazerle cilt gençleştirme, fotona lazer cilt gençleştirme, cilt gençleştirme lazer