Medikal Cilt Bakımı Nedir ?

AnasayfaMedikal Cilt Bakımı Nedir ?

Medikal Cilt Bakımı Nedir ?

Cilt sağlığı için oldukça güzel bir işlem olan medikal cilt bakımı, birçok ürün ve işlemin bir araya getirilmesiyle oluşmaktadır.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Mayıs-08

Medikal cilt bakımı yaptırmak istiyorum diyen fakat konu hakkında bilgisi olmayan birçok kişi bulunmaktadır. Cilt sağlığı için oldukça güzel bir işlem olan medikal cilt bakımı, birçok ürün ve işlemin bir araya getirilmesiyle oluşmaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Nedir ?

Cildinizde bulunan makyaj kalıntıları, siyah noktalar, ölü deriler ve yağ tabakaları, bu işlem sayesinde temizlenir. Bu işlem yapılırken duruma göre ultrasound ve dermokozmetik ürünler kullanılır. İşleme başlamadan önce cilt ihtiyaçları belirlenir ve cilt analizi yapılır. Bu sayede hangi işlemin nasıl uygulanacağı belirlenir. Peeling ile başlayan medikal cilt bakımı, dermokozmetik ürünler ile ölü hücrelerin arındırılması işlemiyle devam eder. Daha sonra gözenek temizliği yapılır. Sırasıyla buhar terapi, cilt gözeneklerinin açılması, cildin yumuşatılması, yağ ve siyah nokta temizliği, cildin dezenfekte edilmesi, kollajen uyarılması, oksijen terapi ve cilt serumları, cildin sıkılaşması için vitamin uygulaması, nemlendirici sürülmesi ve son olarak güneş kremi kullanımı ile bakım sonlanır.

Medikal Cilt Bakımın Faydaları

- Cildin baştan aşağı temizlenmesi ve arındırılması sağlanır
- Kollajen tetiklenir ve bu sayede kan dolaşımı hızlanır
- Cilt, sürekli kendini yeniler ve sarkmalar engellenir
- Cildin nem ve yağ dengesi düzenlenir

Etiketler :

    Medikal Cilt Bakımı Nedir, Medikal Cilt Bakımı, Medikal Cilt Bakımı Fiyatları