Mikrodermabrazyon Neye Denilmektedir?

AnasayfaMikrodermabrazyon Neye Denilmektedir?

Mikrodermabrazyon Neye Denilmektedir?

Mikrodermabrazyon işlemi cildin en üst kalınlaşmış tabakasını kaldırmaya yarayan bir işlemdir. Bu mikrodermabrazyon uygulaması cildin yenilenmesine yardımcı olan bir işlemdir.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Ocak-24

Cildin üst yüzeyindeki ölü tabakanın mekanik bir şekilde soyulması işlemine mikrodermabrazyon denilmektedir. Mikrodermabrazyon işlemi cildin en üst kalınlaşmış tabakasını kaldırmaya yarayan bir işlemdir. Bu mikrodermabrazyon uygulaması cildin yenilenmesine yardımcı olan bir işlemdir. Mikrodermabrazyon uygulaması özel bir cihaz ile yapılmaktadır.

Mikrodermabrazyon uygulaması ince ve derin olmayan çizgilerin giderilmesinde, cilt lekelerinin giderilmesinde, siyah nokta ve gözeneklere dolan kirlerin giderilmesinde, ciltteki yüzeysel izlerin yok edilmesinde ve ciltteki ölü hücrelerin giderilmesinde yardımcı olan bir uygulamadır.

Mikrodermabrazyon uygulaması ciltte meydana gelen düzensizlikleri azaltarak, cildi daha pürüzsüz ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı olacaktır. Mikrodermabrazyon ciltte meydana gelmiş olan yüzeysel izlerin yok edilmesi gibi bir takım cilt problemlerinde kullanıldığı gibi ciltte meydana gelmiş olan yaşlanmalara karşı yaşlanmayı önleyici bakımda yapmaktadır.

Mikrodermabrazyon Uygulamasının Etkisi

Cildin yüzeyinde oluşan kırışıklık, cilt lekeleri ve cildin yüzeyinde oluşan izlerin giderilmesi amacı ile uygulanan yöntemlerden birisi olan mikrodermabrazyon uygulamasında cildin ölü kısmı aşamalı bir şekilde olarak soyulmaktadır. Mikrodermabrazyon uygulaması sonucu soyulmanın etkisi ile ciltte yaşanılan bir takım cilt problemleri giderilir. Daha canlı ve pürüzsüz bir cilt ortaya çıkmaktadır.

Mikrodermabrazyon oldukça etkili bir cilt yenileme uygulamasıdır. Bu uygulama ciltteki ölü deriyi soyar ve böylece sağlıklı ve temiz bir deri meydana çıkar. Böylelikle kişinin hem cilt sorunları çözümlenir hem de daha taze ve genç bir görüntü oluşacaktır. Mikrodermabrazyon uygulaması oldukça basit ve acısız bir işlemdir. Ayrıca mikrodermabrazyon seans süreleri de oldukça kısa sürelidir.

Mikrodermabrazyon Uygulaması Kalıcı Mıdır?

Cildimiz bir takım olumsuz çevre şartlarına maruz kalır ve zaman içerisinde güneş ışınları, çevre kirliliği gibi bazı zararlı etkenler cilde zarar verebilmektedir. Mikrodermabrazyon uygulaması kişinin yaşadığı kırışıklıklar, hafif akne izleri ve cilt lekeleri gibi cilt problemlerinin azaltılmasına ya da giderilmesine yardımcı olabilmektedir.

Mikrodermabrazyon uygulaması sonucu ciltteki bir takım cilt problemlerinin azalması veya giderilmesinin yanı sıra cilt daha parlak ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmaktadır. Mikrodermabrazyon uygulaması sonucu belli bir süre kalıcılık gösterir ancak mikrodremabrazyonun ciltteki etkileri belli bir süre sonra geçer. Bu mikrodermabrazyon uygulaması yöntemi uzun seneler boyunca kalıcılığını korumaz.

 

Etiketler :

    mikrodermabrazyon, estetisyen doktor, cilt bakımı, lazer epilasyon, güzellik merkezi