Rinoplasti Sonrası Burun Ucu Neden Düşer ?

AnasayfaRinoplasti Sonrası Burun Ucu Neden Düşer ?

Rinoplasti Sonrası Burun Ucu Neden Düşer ?

Estetik burun cerrahisi hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler, direkt rinoplasti sonrası burun ucu neden düşer sorusunu sormakta ve cevap aramaktadırlar.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Mayıs-16

Estetik burun cerrahisi hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler, direkt rinoplasti sonrası burun ucu neden düşer sorusunu sormakta ve cevap aramaktadırlar. Bunun birçok nedeni olabildiği gibi bu durum, bazı durumlarda normal karşılanabilmektedir. Burun estetiği hakkında detaylı bilgi edinmek isteyen kişiler, bu durumdan korkarlar ve aslında şehir efsanesi olan bu konuyu merak ederler.

Rinoplasti Sonrası Burun Ucu Neden Düşer ?

Bu durum, kişinin burnuyla ilgilidir. Anatomik oluşumlardan dolayı düşebilen burun ucu, kıkırdak problemlerinden dolayı da düşebilmektedir. Bu noktada kişinin anatomisi önemlidir fakat uzmanın uyguladığı teknik de büyük önem taşımaktadır. Cerrahlar, uyguladığı taktikler sayesindr hem burun ucu düşmesine karşı önlem almakta ve hem de ana yapıyı güçlendirmektedirler.

Rinoplasti sonrası burunda yer alan ödemler  söner ve burun ucu normal pozisyonuna gelir. Bu durum, bazen burun ucu düşmesi olarak değerlendirilir fakat durum öyle değildir. Ameliyat sonrası doğal ilerleme bu şekilde olmaktadır.

Uzman cerrah tarafından detaylı bilgi alabileceğiniz bu konu, basite indirgenecek bir konu değildir. Günümüzde yapılan işlemler ve uygulanan teknikler sayesinde burun ucu düşme ihtimali oldukça  azaltılmıştır.

Etiketler :

    Rinoplasti Sonrası Burun Ucu Neden Düşer, Rinoplasti