Saç Dökülmesine Neden Olan Faktörler

AnasayfaSaç Dökülmesine Neden Olan Faktörler

Saç Dökülmesine Neden Olan Faktörler

aç  dökülmesi, birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Her şeyden önce mutlaka uzman doktor ile görüşmelisiniz.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Mayıs-31

Saç  dökülmesi, birçok nedenden kaynaklanabilmektedir. Her şeyden önce mutlaka uzman doktor ile görüşmelisiniz. Bunun dışında nelerin saç dökülmesini tetiklediğini anlatacak ve fikir edinmenizi sağlayacağız. Saç dökülmesine neden olan faktörler nelerdir sorusunun cevabı, yazımızda.

Saç Dökülmesine Neden Olan Faktörler

Hormonal sorunlar, mineral ve vitamin eksikliği, genetik faktörler, yanlış beslenme, kemoterapi, doğum süreci, depresyon ve stres, saç dökülmesine neden olan faktörlerin en çok bilinenleridir. Bu noktada sizin saçınızın dökülmesini sağlayan faktörün ne olduğuna doktorunuz karar verecek ve ona göre tedavi yöntemi seçecektir.

Ülkemizde görülen saç dökülmelerinin genel nedenleri; genetik faktörler, yanlış beslenme, hormonal sorunlar, stres ve depresyondur.

Erkeklerde saç dökülmesinin nedeni; genellikle genetiktir. Erkekler, saç dökülme konusundaki genlerini dayılarından alır. Doktorlar tarafından söylenen bu analize göre; dayılarınızın kel olma veya saç dökülme oranına göre sizin de saçınız dökülmeye o kadar yatkındır. Bu neden ile erken analiz yaptırmanız ve tedavi olmanız, saç dökülmesinin önüne geçecektir. İlerleyen dönemlerde belki de çok rahatsız olacağınız saç dökülmesinden bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Etiketler :

    Saç Dökülmesine Neden Olan Faktörler,Saç Dökülmesi nedenleri, erkeklerde Saç Dökülmesine Neden Olan Faktörler