Selülit Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?

AnasayfaSelülit Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?

Selülit Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?

Selülit tedavisi, selülitin durumuna göre tedavi yöntemi oluşturur. Farklı işlemler ve farklı cihazlar kullanılan bu tedavide yöntemlerin en etkilisi mevcut değildir.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Ocak-30

Kişilerin gündelik hayatta kusursuz görünme arzusu artık daha olası bir hale gelmiştir. Kilo problemi olmayan kişilerde bölgesel olarak gitmeyen sorunlar vardır. Bu sorunlar kimi zaman kişi tarafından umursanmaz. Kimi zaman kişi tarafından psikolojik problem haline gelebilir. Kolay tedavi yolları vardır çok zaman almaz.

Bölgesel Sorunlarınıza Etkili ve Doğru Yöntemler Deneyin

Karın, bel, bacak, kol olarak görünen bölgesel sorunların en çok karşımıza çıkan kısmı bacaklardır. Genellikle bacaklarda görülen selülit problemleri özellikle kadınlar için önemli bir sorundur. Bu problem kalça, üst bacak, uyluk bölgesinde yoğun görülür. Güçlü yağların kaslar arasına sıkışıp deriye yakınlaşmasından kaynaklanan problemdir. Selülit tedavisi çeşitli yöntemlerle mümkündür.

Selülit Tedavisinde En Etkili Yöntem Nedir?

Selülit tedavisi, selülitin durumuna göre tedavi yöntemi oluşturur. Farklı işlemler ve farklı cihazlar kullanılan bu tedavide yöntemlerin en etkilisi mevcut değildir. Duruma ve tedavinin amacına göre yöntemler değişiklik gösterir. Selülit probleminden şikayetçi iseniz uzman kişilerce muayene edilmelisiniz.

Selülit Tedavisinde Diğer Yöntemler

Selülitinizin durumuna göre mümkün olan yöntemler, doktorunuz tarafından size doğru şekilde uygulanacaktır. Bu yöntemler kişinin probleminin derinliğine göre, liposuction, Lpg, Kawitasyon, Lazer lipoliz, pasif jimnastik, soğuk lipoliz, elektroterapi, radyofrekans, lenf direnaj şeklindedir. Bu yöntemlerin hangisinin size göre olduğunu muayene sonucu verecektir. Muayene uzman kişilerce yapılmalıdır.

Bölgesel Zayıflamanın Selülit Sorununa Yararı

Günümüzde acılı ve büyük operasyonlar gün geçtikçe yerini daha modern tıpa bırakıyor. Bu imkanın sağladığı yararlar dagüzellik-kozmetik alanına yansıyor. Yapılan işlemlerden çok az acı duyulacağının belirtilmesi gerekir. Duyulan acı da gün içinde sizin vücut yapınıza göre sonlanacaktır. Ağrısız yapılan bölgesel zayıflama işlemlerinde kesiler ve yaralar büyük değildir. Selülit tedavisi için de bu geçerlidir. Acısız ve ağrısız süren işlemler bölgesel zayıflama yöntemleridir.

İşlemlerin Gerçekleşmesi Hakkında Bilgiler

İşlemler büyük ağrılara ve acılara sebep olmaz. Operasyon izleri kapanamayacak, iz bırakacak düzeyde değildir. Tedavi sırasında genellikle kullanılan anestezi çeşidi lokaldir. Bazı tedavilerde anesteziye ihtiyaç duyulmaz. Eğer tedavi yönteminiz liposuctionla yağ alma ise genel anestezi kişiye çoğunlukla kullanılır.

Etiketler :

    selülit tedavisi, selülit, cilt bakımı, estetisyen doktor