Uvulopalatoplasti Nedir, Uvulopalatoplasti Tedavisi

AnasayfaUvulopalatoplasti Nedir, Uvulopalatoplasti Tedavisi

Uvulopalatoplasti Nedir, Uvulopalatoplasti Tedavisi

Cerrahi işlem olan Uvulopalatoplasti, horlama problemi olanlar tarafından araştırılmaktadır. Uvulopalatoplasti nedir sorusuna yanıt verecek ve tedavi ile ilgili bilgileri ileteceğiz.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Haziran-19

Horlama problemi olan kişilerin tercih ettiği  Uvulopalatoplasti, horlamayı tamamen ortadan kaldırmak ya da azaltmak için küçük dile uygulanan bir işlemdir. Cerrahi işlem olan Uvulopalatoplasti, horlama problemi olanlar tarafından araştırılmaktadır. Uvulopalatoplasti nedir sorusuna yanıt verecek ve tedavi ile ilgili bilgileri ileteceğiz.

Uvulopalatoplasti Nedir ?

Bu işlem sırasında küçük dilin bir kısmı lazer ile çıkarılır. Bu sayede küçük dil kısaltılır ve horlamanın etkisi azaltılmış olur. Aynı zamanda uyku esnasında daha rahat uyku için tercih edilen bir yöntemdir.

Uyku apnesi, solunum yollarında zorlanma ve horlama problemi olan kişiler, Uvulopalatoplasti tercih eder. Lokal anestezi eşliğinde yapılan bu işlem, en fazla 30 dakika sürmektedir. Genel olarak lazerden yararlanılır ve küçük dil önceden belirlenen boyutlarda kısaltılır. Anestezi sayesinde herhangi bir acı ya da ağrı hissetmezsiniz.

Horlama problemi yaşayanlara uzmanlar tarafından önerilen birkaç tedavi yöntemi vardır. Bunlar; damak düzeltme ve küçük dil kısaltma işlemidir. Sizin için hangi işlemin daha uygun olacağını cerrah tarafından belirlenecek ve ona göre çalışma yapılacaktır.

Etiketler :

    Uvulopalatoplasti Nedir,Uvulopalatoplasti tedavisi