Yara İzlerini Giderme

AnasayfaYara İzlerini Giderme

Yara İzlerini Giderme

Yara izlerini giderme ve yara izleri nasıl giderilir şeklinde araştırma yapanlar, yazımız sayesinde cevap bulabilecekler.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Mayıs-02

Birçok enfeksiyonun yan etkisi olarak karşımıza çıkan yara izleri, başka sebeplerden dolayı da olmaktadır. Bunlar; yanık izleri, hayvan ısırması, kaza yaraları ve kesik izleridir. Bu durumdan rahatsız olan kişiler, yara izlerini giderme konusunda araştırma yapmaktadırlar. İnternette yara izlerini gidermeyle ilgili birçok yazı ve görüş bulunmaktadır. Bu noktada hem evde yapabileceğiniz çeşitli tarifler hem de satışı bulunan kremler, karşımıza çıkmaktadır. Tüm bu bilgiler ile hareket etmek kesinlikle yanlıştır. Sağlıkla ilgili her konuda olduğu gibi bu konuda da uzmanlardan yararlanmakta fayda vardır.

Yara İzlerini Giderme

Her şeyden önce yara izlerinin zaman içerisinde tamamen geçmeyeceğini ve internette bulunan tavsiyelerin pek işe yaramadığını söyleyelim. Mutlaka Dermatolog güvencesiyle tedavi edilmesi gereken yara izleri, çeşitli yöntemler ile giderilmektedir. Bu noktada en çok kullanılan ve iyi sonuç veren tedavi yöntemi; lazer ile tedavidir. Lazer ile yara izi tedavisi, gerek duyulmadıkça uygulanmamaktadır. Dermatolog, yara izini inceledikten sonra uygun tedavi yöntemine karar vermektedir. Bu noktada lazer tedavisinin birkaç seans ile yara izlerini %70 oranında azalttığını söylemeden geçmeyelim.

 

Etiketler :

    Yara İzlerini Giderme, Yara İzlerini Giderme tedavisi, Yara İzlerini Giderme işlemi, Yara İzlerini Giderme fiyatları