Yaz Sonrası Güneş Lekelerinin Tedavisi

AnasayfaYaz Sonrası Güneş Lekelerinin Tedavisi

Yaz Sonrası Güneş Lekelerinin Tedavisi

Yaz sonrası birçok güneş lekesi karşımıza çıkar. Güneş lekelerinin tedavisi nasıl yapılır ve izlenmesi gereken yol nedir, açıkladık.

  • Estetisyen Doktor
  • 2020-Nisan-25

Son yıllarda ozon tabakasının daha çok incelmesinden dolayı dünya, daha çok ultraviyole ışına maruz kalmaktadır. Güneş, hem ultraviyole hem de görünür ışık yaymaktadır. Görünür ışık, vücut için herhangi bir sorun teşkil etmezken ultraviyole ışınlar, cildimizde leke oluşumunu sağlamaktadır. Güneş yanığı, bronzluk ve güneş hasarı, ultraviyole-A ve ultraviyole-B yüzünden olmaktadır. Durum böyle olunca birçok kişi, yaz sonrası güneş lekelerinin tedavisi konusunda araştırma yapmakta ve uygun tedavi yöntemini aramaktadır.

Yaz Sonrası Güneş Lekelerinin Tedavisi

Güneş lekesi tedavisi için birçok ürün karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda hem evde kullanabileceğiniz ürünler hem de estetik merkezlerinde profesyonel olarak uygulanan peeling tedavileri bulunmaktadır. Peelingler, kişinin cilt tipi ve güneş lekesi seviyesine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu noktada birçok faktör değerlendirilmekte ve daha sonra uygun tedavi yöntemine karar verilmektedir. Bu noktada karbon peeling ve kimyasal peeling karşımıza çıkmaktadır.

Kimyasal Peeling: Derinin soyulma işlemi olarak bilinen kimyasal peeling, güneş lekesi tedavisinde kullanılan en yaygın yöntemlerden biridir. Derinin soyulmasıyla deri yenilenmesi hızlanır ve lekelerin kaybolması gerçekleşir.

Karbon Peeling: Cildin tazelenmesini sağlayan karbon peeling, kollajen dokuyu canlandırmaktadır. Bu sayede renk hücreleri etkilenmekte ve lekeler kaybolmaktadır.

Aynı zamanda dermapen, mezoterapi, lazer tedavisi ve PRP, güneş lekesi tedavisinde kullanılan diğer tedavi yöntemleridir.

Etiketler :

    yaz sonrası güneş lekesi tedavisi, güneş lekesi tedavisi, kimyasal peeling, karbon peeling